Историјат

Основна школа "Диша Ђурђевић" у Вреоцима једна је од најстаријих школа у општини Лазаревац. Још у XVIII веку настава се одвијала по приватним кућама. Придруживши се општем народном покрету 1843. године одлуком Министарства просвете (Попечитељства просвештенија) у селу се отвара школа коју су сем деце из Вреоца, похађала и деца из суседних села: Медошевца, Цветовца и Сакуље.

Прва школска зграда сазидана је 1850. године и налази се непосредно поред цркве. Многе генерације Вреочана биле су ђаци те прве школе, све до 1961. године када село добија нову школу у којој се и данас налазимо.

У издвојеном одељењу у Медошевцу отворена је нова школска зграда, понос овог, због миграције све мањег села.

Прешли смо дуг пут-пут од рачунаљки и таблица до компјутера и савремених наставних технологија. Свих тих година трудили смо се да напредујемо и усавршавамо се како би нашим ђацима пружили што квалитетнија знања. Сви наши наставници похађали су семинаре о раду на рачунарима, савременим правцима о праћењу и вредновању ученичког знања, унапређивању наставног процеса као и о поштовању различитости међу нама. Све то донело је резултате и учинило да се поносимо успехом наших ученика на разним такмичењима.

stara skola  skolavreoci