Екскурзија

Организовање екскурзија биће у функцији остваривања наставних програма наставних предмета. На екскурзијама ћемо покушати да реализујемо следеће задатке:

• Развијање способности посматрања, опажања и уочавања предмета, објеката и појава.
  • Сагледавање и разумевање интерактивних односа и веза у природној и друштвеној средини.
  • Продубљивање и проширивање искустава ученика.
  • Подстицај интересовања за нова сазнања.
  • Развијање смисла за лепо, изградња правог односа према природи и потреби њене заштите.
  • Упознавање са тековинама материјалне и духовне културе и подстицањеуметничког изражавања код ученика.
  • Развијање спортске културе и способности орјентације у простору.
  • Неговање људске солидарности, хуманости, другарства, пожртвованости, оптимизма и реалног схватања живота.
  • Подстицање и неговање истрајности, одговорности, тачности и уочавање вредности рада.
  • Успостављање ближих и непосреднијих односа ученика и наставника, као и свестраније упознавање личности сваког ученика.

Приликом израде плана екскузија, комисија је имала у виду следеће:

• наставни план и програм
  • узраст ученика
  • временску динамику

Због малог броја ученика у одељењима, родитељима ће бити понуђено да се екскурзије реализују у оквиру два разреда.