Лазаревац

Драмска секција

Руководиоци: Момчило Жунић и Ивана Пантелић

Годишњи фонд часова: 32

Драмска секција се бави неговањем говорне и сценске културе ученика, развијањем талената, природности израза и сценског наступа, креативности и сарадње.

У току рада у школској 2021/2022. години, планирано је 32 часа на којима ће се остварити фонетске и стилске вежбе, вежбе рецитовања и глуме, драмских имровизација и израза на задату тему. Ова секција развија код ученика креативан однос према књижевним делима, али и сарадњу и другарство, као и колективни дух. На овим часовима ученици ће вежбати дикцију, акценат, глуму, пантомиму, импровизацију, елементе правилног рецитовања, фонeтске игре...

Драмска секција обухвата ученике од 5. до 8. разреда, али ће се појединим активностима прикључити и ученици нижих разреда. Током рада сарађиваћемо са музичком секцијом, ликовном и историјском секцијом, као и са члановима културно-уметничког друштва ''Диша Ђурђевић'' из Вреоца.

Чланови драмске секције учествоваће и у обележавању Дана Светог Саве, у јануару 2022. године, затим на свечаној приредби поводом Дана школе, као и у низ различитих акција у току школске године као што су новогодишња забава и пригодне приредбе и представе на једном од страних језика који се уче у нашој школи.

У зависности од могућности и интересовања ученика у току године је могуће организовање и неких других активности.