Драмска секција

Руководиоци: Момчило Жунић и Ивана Пантелић

Годишњи фонд часова: 32

Драмска секција се бави неговањем говорне и сценске културе ученика, развијањем талената, природности израза и сценског наступа, креативности и сарадње.

У току рада у школској 2019/2020. години, планирано је 32 часа на којима ће се остварити фонетске и стилске вежбе, вежбе рецитовања и глуме, драмских имровизација и израза на задату тему. Ова секција развија код ученика креативан однос према књижевним делима, али и сарадњу и другарство, као и колективни дух. На овим часовима ученици ће вежбати дикцију, акценат, глуму, пантомиму, импровизацију, елементе правилног рецитовања, фонeтске игре...

Драмска секција обухвата ученике од 5. до 8. разреда, али ће се појединим активностима прикључити и ученици нижих разреда. Током рада сарађиваћемо са музичком секцијом, ликовном и историјском секцијом, као и са члановима културно-уметничког друштва ''Диша Ђурђевић'' из Вреоца.

Чланови драмске секције учествоваће и у обележавању Дана Светог Саве, у јануару 2020. године, затим на свечаној приредби поводом Дана школе, као и у низ различитих акција у току школске године као што су новогодишња забава и пригодне приредбе и представе на једном од страних језика који се уче у нашој школи.

У зависности од могућности и интересовања ученика у току године је могуће организовање и неких других активности.

МЕСЕЦ

САДРЖАЈ РАДА

октобар Формирање секције (одабир нових чланова и њихово упознавање са начином рада секције), упознавање свих чланова са планом рада за школску 2018/2019. год.
новембар Припрема представе за ученике нижих разреда која ће бити изведена током децембра. У овом месецу нарочито су ангажовани чланови ове секције у одабиру 2 представе са којима ће се наша школа представити на поменутом Фестивалу.
децембар

Припрема програма везаног за живот и дело Светог Саве поводом обележавања Школске славе.

Организовање новогодишње прославе и извођење пригодног програма последњег дана у првом полугодишту.

јануар Увежбавање и извођење програма за Светосавску академију.
фебруар Одабир текста, подела улога и читајуће пробе за представу.
март Припрема представе, сценске пробе и израда сценографије.
април

Извођење представе.

Договор са учитељима и наставницима других секција у циљу одабира тачака програма за обележавања Дана школе.

мај Припрема сценографије и костима уз помоћ других секција(ликовне и музичке) и увежбавање програма за Дан школе.
јун

Увежбавање програма за Дан школе.

Извођење приредбе поводом Дана школе.