Ученички парламент

Парламент ученика почео је са радом школске 2005/2006. године и ове године наставља са својим радом. Парламент се бави ђачким проблемима.Чланови Парламента ће на разне начине покушати да реше проблеме ђака ове школе. Ученици који су у парламенту заступају интересе ученика и решавају евентуалне проблеме. Задатак парламента је да разматра успех и владање ученика, да помаже преношење информација ученицима, да учествује у реализацији неких од активности које школа реализује.Претходних година, осим разматрања успеха и дисциплине ученика, Парламент је организовао и реализовао забаве за ученике, учествовао у акцијама сређивања школског дворишта и Вреоца, учествовао у планирању екскурзија, преко свог представника учествовао у изради Развојног плана школе, давао конструктивне предлоге за побољшање рада школе, помогао реализацију прикупљања новца за операцију ученика школе.

За школску 2019/2020. годину задаци Парламента ученика су:

1. Разматрање резултата учења ученика и предлагање мера за побољшање тих резултата;
  2. Учешће у организацији и реализацији неких школских активности;
  3. Организовање минимум једне акције хуманитарног карактера, по сопственом избору;
  4. Учешће у обележавању значајних интернационалних празника (Међународни дан толеранције, Светски дан детета, 1. децембар – Дан боребе против СИДЕ, Међународни дан борбе против расне дискриминације и сл.);
  5. Активно учешће у реализацији активности предвиђених у Посебном протоколу за заштиту ученика од насиља;
  6. Организовање дежураства ученика седмих и осмих разреда;
  7. Праћење рада одељења – успех, дисциплина, уредност учионице, награде и похвале и сл, како би се организовао избор најбољег одељења.

У току школске 2019/2020. године, поред редовних активности, Парламент ученика ће по потреби организовати и састанке са наставницима различитих наставних предмета, на којима ће се разговарати о питањима у оквиру предмета који наставник предаје. Ученици ће имати прилику да наставницима постављају питања и дају сугестије, а наставници ће ученицима моћи да приближе предмет који предају на начин другачији од уобичајног.

План рада Парламента ученика