За добробит наше деце –Укључивање родитеља у образовно-васпитни систем

Наша школа „Диша Ђурђевић“ је имала част да буде позвана као учесник на значајној и важној Конференцији чија је тема била “За добробит наше деце-Укључивање родитеља у образовно-васпитни систем.“ Ова тема је за нас веома значајна јер су родитељи наш најважнији партнер у животу и раду наше школе.

Конференцију су организовали Тим за социјално укључивање и смањење сиромаштва Владе Републике Србије и Министарство просвете,науке и технолошког развоја у сарадњи са партнерима: Група за социјалну инклузију, УНИЦЕФ, Мрежа организација за децу Србије, Центар за интерактивну педагогију, Национална асоцијација родитеља и наставника, Фондација Темпус, Републички завод за социјалну заштиту, Унија средњошколаца Србије, родитељи из клубова наставника и родитеља .

На Конференцији су се учесницима као предавачи представили:

1. Анамарија Вичек, државна секретарка, Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије
  2. Северине Леонарди, заменица директора УНИЦЕФ-а у Србији
  3. Иван Секуловић, менаџер Тима за социјално укључивање и смањење сиромаштва Владе Републике Србије
  4. Модератор Миша Стојиљковић
  5. Драган Илић, психолог,радијски и телевизијски водитељ
  6. Долорис Ашковић, Унија средњошколаца Србије
  7. Жана Богуновић, Млађи саветник за праћење образовних политика
  8. Фондација Темпус, Конференција “Укљученост родитеља у рад школа и предшколских установа“-закључци и препоруке

Наша школа је учествовала на радионици „Деца из осетљивих група –добити од инклузивног образовања за све“

Предавачи:

1. Марица Мељанац, Клуб родитеља и наставника,Сечањ
  2. Вера Бикицки Ивезић, Удружење родитеља превремено рођене деце Србије “Мали див“
  3. Модератор: Драгана Малиџан Винкић, координаторка за образовање, Тим за социјално укључивање и смањење сиромаштва Владе Републике Србије.