Хор и оркестар

Руководилац: Милош Петровић

Sveti Sava 0008     MIL 4255

Хор као слободна активност, има за циљ да младу личност укључи у сагледавање вредности заједничког рада и постизања одређених уметничких задатака. Учесници хора су обавезни да озбиљно приступају раду.

Певање у хору има образовни и васпитни циљ. Образовни циљ обухвата развијање слуха и ритма, ширење гласовних могућности, учвршћивање интонације. Васпитни циљ обухвата развијање осећања припадности колективу, развијање естетских осећања, комуникацију са другим члановима хора.

Хорско певање се изводи у млађим (III и IV) и старијим (V, VI, VII и VIII) разредима. Хор млађег и старијег школског узраста у току ове школске године неговаће музички израз уз истовремено упознавање са песмама из наше прошлости. Репертоар хора обухвата дела домаћих и страних композитора. У зависности од могућности деце, на репертоару старијих разреда могу се уврстити и двогласне а капела композиције или уз инструменталну пратњу.

У току школске године потребно је савладати осам до десет композиција и наступати на потребним музичким манифестацијама.

Интезивније ће се радити у периоду септембар-новембар ради припреме програма поводом обележавања годишњице Колубарске битке. Такође, радиће се на припремању песама пригодних за извођење поводом Светосавске академије, 27. јануара 2019. године, као и за припремање прославе Дана школе у јуну месецу.

Годишња норма часова планирана за хор је следећа :

1.         ЗА МЛАЂЕ РАЗРЕДЕ ................. 36 часова

2.         ЗА СТАРИЈЕ РАЗРЕДЕ ............... 36 часова