Лазаревац

Међународни дан људских права

Наша школа данас је обележила „Међународни дан људских права.“ Педагог школе одржала је радионицу на ову тему са ученицима петог, шестог, седмог и осмог разреда путем платформе Google учионица.

Ученици су упознати са основним појмовима из ове теме. Посебно су наглашени важни појмови а то је да су људска права основна права која има свака особа која се стичу рођењем, која су неотуђива и недељива, својствена свим људима, без обзира на држављанство, пребивалиште, пол, национално или етничко порекло, боју коже, веру, језик, или било који други статус.

Посебна пажња је посвећена на упознавању ученика са дечијим правима и обавезама.

Међународни дан људских права обележен је и у нижим разредима кроз одељенски радионичарски рад и дискусију.

Презентацију можете погледати ОВДЕ.

Педагог, Ивана Јовановић